Příručka chovatele

Čas pro vašeho koně

Den koně

Kůň má svůj vlastní den, který není naším skutečným dnem. Historie dne se nachází nalevo na stránce koně. Den koně začíná v 8 dopoledne, když se kůň probouzí. Poté každý úkon, který pro Vás musí kůň vykonat, zabere určitou danou dobu. Např. krmení trvá 30 minut.

Váš kůň musí být uložen ku spánku před půlnocí (času koně). Poté už nemůže vykonávat žádné úkony. Jedinou výjimkou je ohřebení, které může nastat kdykoliv. Aby kůň zůstával v co nejlepším stavu, měli byste jej ukládat ku spánku nejpozději v 10 hodin večer.

Na konci dne musíte Vašeho koně uložit ku spánku. K tomu musí být ustájen v jezdeckém centru

Hříbata, která jsou mladší než 6 měsíců, mohou být uložena ku spánku, i když nejsou ustájena v jezdeckém centru.

Růst

Když je Váš kůň uložen ku spánku, automaticky zestárne při aktualizaci stránky (04:00). Jakmile se probudí, začíná nový den. Ve hře koně po každém probuzení zestárnou o 2 měsíce.

Pokud jste Vašeho koně neuložili ku spánku, nedojde přes noc k automatickému stárnutí. To znamená, že pokud nebudete hrát, Váš kůň nebude stárnout. Pokud nechcete čekat na další den, potřebujete ke stárnutí růstové body. Občas nějaké najdete, když se Váš kůň probudí (bude to uvedeno v historii). Pokud ne, můžete si koupit růstové body pomocí pasů.

Existují dva předměty z Černého trhu, které umožňují obejít pravidla stárnutí:

  • eaujouvence
  • Voda mládí umožňuje stárnutí koně po měsíci od 2 let věku.
  • brasmorphee
  • Morpheovy paže umožňují stárnutí koně dle potřeby až do věku 30 let.

Na rozdíl od růstových bodů je třeba tyto věci vždy přiřadit konkrétnímu koni.

Po svých 25. narozeninách Váš kůň zestárne: jeho zdraví a schopnosti upadají. Pokud se o něj budete dobře starat, může žít až do 35 let. Získáte-li Kámen Mudrců, bude Váš kůň nesmrtelný a jeho schopnosti nikdy neupadají.