Příručka chovatele

Ustájení vašich koní

Po odstavení koně rychle ustajte v jezdeckém centru, abyste jej mohl/a uložit ke spánku.

Abyste toto provedli, použijte odkaz vpravo nahoře na stránce pro volbu jezdeckého centra. Jezdecké centrum si můžete vybrat podle jeho ceny nebo prestiže. Také můžete zadáním přezdívky vyhledat jezdecké centrum konkrétního hráče.

Když jste zvolili jezdecké centrum, musíte si vybrat dobu pobytu a pak jednoduše potvrdit. Samozřejmě, že všichni Vaši koně nemusejí být ustájeni ve stejném centru. Navíc centra můžete měnit tak často, jak jen budete chtít.

Ustájení můžete prodloužit pomocí vedle data ukončení na stránce koně. Správce centra rozhodne o přijetí nebo odmítnutí vaší žádosti. Můžete ho také požádat, aby vám ve svém centru zarezervoval box.

Volba centra

Jezdecké centrum, které si zvolíte, bude mít vliv zejména na:

  • velikost boxu: čím větší je box, tím více morálky získá kůň po probuzení v daném boxu
  • kvalita použité podestýlky: klisna ztratí při porodu méně energie, pokud má kvalitní podestýlku
  • Peníze vydělané za mise splněné Vaším koněm: cena se automaticky vypočítá v souladu s prestiží (cena zobrazená na stránce centra je částka obdržená vlastníkem koně, který se účastnil mise).
  • prestiž louky: čím vyšší je prestiž louky, tím více krmiva může Váš kůň získat zdarma při pastvě
  • pokud je dostupná nějaká potrava, jako například krmivo, jádro, mrkve nebo drť, můžete je koním dát, aniž byste je museli vzít z inventáře.
  • přítomnost vybavení, které mohou nájemníci zdarma využívat, pokud mají odpovídající zaměření
  • Umístění jezdeckého centra: pokud umístění jezdeckého centra odpovídá typu vyjížďky, na které je Váš kůň, budou se dovednosti zvyšovat dvakrát rychleji.

Případy zakoupení nebo vystěhování koně

Nezapomeňte se podívat na profil centra, kde chcete svého koně ustájit. Vyhnete se tak případným překvapením, protože ustájení koně není možné zrušit. Kůň v centru zůstane tolik dní, za kolik jste zaplatili. Existuje jedna výjimka: pokud hráč koupí koně, který už má zakoupené ustájení, může ho zrušit do 7 dnů od zakoupení.

Pokud bude váš kůň vystěhován ze svého boxu, protože byl box příliš opotřebovaný nebo protože jezdecké centrum bylo odstraněno:

  • dostanete zpět peníze za zbývající dobu ustájení
  • pokud vrácení peněz není možné, váš kůň bude přestěhován do boxu stejné kvality v Owově jezdeckém centru na zbývající dobu ustájení. Pokud budete chtít, ustájení koně můžete zrušit během 7 dní od přesunu.

Zrušením ustájení koně nezískáte právo na náhradu.