Příručka chovatele

Krmení koní

Hříbata

Hříbata zůstávají s matkou, dokud nejsou stará 6 měsíců.Během této doby se živí pouze mateřským mlékem. Pokud jezdecké centrum, ve kterém je ustájená matka hříběte, nabízí mrkve, může hříbě zdarma nějaké sníst.

Odstavená hříbata mohou jíst pouze krmivo.Až začnou trénovat, můžete jim dávat jádro. Postarejte se o to, aby dobře jedla: ani moc, ani málo.

Dospělý kůň

Dospělý tažný kůň potřebuje krmivo a jádro.Množství jídla závisí na tom, jak moc bude pracovat. Pokud krmení nebude přiměřené, kůň ztloustne nebo zhubne a to může způsobit zdravotní problémy.
Kůň může zdarma získat určité množství krmiva podle toho, jak kvalitní jsou louky v jezdeckém centru, ve kterém je ustájen. Záleží také na ročním období: na jaře je trávy víc, než v zimě.
Některá jezdecká centra nabízí nájemníkům krmivo a jádro.
Pokud je Váš kůň ustájen v takovém centru, může mít krmivo zcela zdarma!

Problémy s váhou

Je několik zpráv, které Vás upozorňují na to, že je Váš kůň příliš tlustý nebo příliš hubený. Bude-li tomu tak, budete muset něco změnit. Je-li příliš hubený, budete mu muset dávat co nejvíc krmiva. Naopak pokud bude příliš tlustý, nekrmte jej.

Pamlsky

Koně můžete potěšit trochou mrkve. Získá tak zpět i nějakou energii. Nájemníci v jezdeckých centrech, které je pěstují, je mohou získat zdarma. Dejte si pozor, ať vyberete to správné jezdecké centrum!

Ostatním hráči mohou dát Vašemu koni jablko, aby mu zvýšili morálku.

Drtě

Aby kůň zůstával v dobré kondici, můžete použít drť, která obnovuje:

  • Energie: 10 %
  • Morálka: 10 %
  • Zdraví: 5 %

Pouze koně, kteří jsou starší 2 let. Navíc po dosažení věku 25 koně už nezískavají z drtě zdraví.

Stejně jako u krmiva, jádra a mrkve mohou některá jezdecká centra dávat drť zdarma.