Příručka chovatele

Soutěž

Až bude mít Váš kůň 3 roky, můžete začít soutěžit! Aby mohl Váš kůň soutěžit, musíte mu vybrat zaměření na jeden typ soutěží a dát mu deku pod sedlo, sedlo a uzdečku, které odpovídají jeho zaměření.

Soutěže Vám umožní vydělávat peníze, ale také zlepšovat dovednosti koní. Vzhledem k tomu, že jejich potenciál je omezen, přijde doba, kdy se již dovednosti Vašich koní nebudou soutěžemi dále zlepšovat.

Každá soutěž má úroveň obtížnosti, která určuje minimální a maximální úroveň dovedností koní, kteří se mohou zúčastnit, bez ohledu na vybranou disciplínu. Každé jezdecké centrum si nastavuje požadovanou úroveň obtížnosti pro své soutěže.

Na začátku bude mít kůň přístup pouze k soutěžím pro koně s méně než 20 výhrami. Jakmile dosáhne 20 výher, všechny nevyřízené registrace do soutěží budou zrušeny. Pak bude mít přístup k soutěžím s vyšší prestiží.

Do soutěže nemůžete přihlásit více než 2 Vaše koně.

Na stránce koně kromě jiných informací naleznete i přehled vyhraných soutěží a dalších výsledků.

Soutěže v anglickém ježdění

Soutěže v anglickém ježdění jsou pro koně zaměřené na anglické ježdění mající patřičnou výbavu. Existují 4 druhy soutěží:

Rychlostní závody v cvalu a klusu jsou omezeny na koně podle úrovně cvalu pro závody v cvalu a úrovně klusu pro závody v klusu. Pokud chcete, aby se koně stali šampiony, potřebují také dobrou rychlost a drezurní dovednosti.

Překážkový dostih, velmi fyzicky náročná disciplína, která vyžaduje velkou výdrž, stejně jako dobré dovednosti ve skoku a vysokou poslušnost. Registrace je omezena na základě výdrže.

Parkurové skákání, disciplína vyžadující mimořádné dovednosti ve skoku a velkou flexibilitu. Vzhledem k tomu, že tyto soutěže jsou měřeny na čas, musí parkurový kůň také co nejrychleji překonat překážky. Registrace je omezena na základě skoku. Při soutěžích v parkurovém skákání mohou koně udělat chybu, která jim přidá jednu sekundu k výslednému skóre.

Soutěže v drezuře zohledňují chůzi koně, tj. cval a klus, ale především jeho drezurní dovednosti. Registrace je omezena na základě drezury. Čas od času se některému koni povede výjimečně dobře, čímž se zvýší vaše skóre a získáte bonus 100 Equus.

Soutěže ve westernovém ježdění

Soutěže ve westernovém ježdění jsou pro koně zaměřené na westernové ježdění mající patřičnou výbavu. Existuje 5 druhů soutěží:

Barrel Racing je závod na čas, který vyžaduje rychlost, výdrž a dovednosti ve cvalu. Cílem je co nejrychleji prokličkovat kolem tří sudů a nepřevrátit je. Registrace je omezena na základě rychlosti.

Cutting vyžaduje silnou výdrž a vysokou rychlost pro udržení kontroly nad teletem. Cutting vyžaduje také vysokou úroveň drezury. Registrace je omezena na základě výdrže.

Reining je drezurní disciplína, která se jezdí ve cvalu. Dále je potřeba dobrá výdrž. Registrace je omezena na základě úrovně cvalu.

 

Western Pleasure je disciplína, která vyžaduje vynikající klus, ale také poslušnost a výdrž. Registrace je omezena na základě úrovně klusu. Koně mohou udělat chybu, která jim přidá jednu sekundu k výslednému skóre.

Trail je westernová obdoba drezury v klasickém ježdění. Trailoví koně musí mít excelentní drezuru. Musí také mít dobrý klus a být dobří ve skoku. Registrace je omezena na základě drezury.

Morálka

Berte prosím na vědomí, že od 60 odsloužených dnů ve hře dál může váš kůň ztratit morálku, když v soutěži neskončí na prvním místě. Není se ale čeho bát, tuto morálku lze snadno obnovit trochou odpočinku a nějakými pamlsky!

Bonusy

Můžete koním udělovat bonusy, aby se jim lépe dařilo v soutěžích. Některé bonusy můžete najít, když budete plnit mise (například háček na kopyta nebo hřeben). Jiné bonusy je možné zakoupit v obchodě nebo na Černém trhu. Při počítání výsledků soutěže se bonusy přičítají přímo k dovednostem a ovlivňují konečný výsledek.

Noví hráči dostávají speciální bonus. Nebuďte tedy překvapeni, pokud někteří koně podávají výjimečné výkony, dostali jen malou pomoc do začátku!

Soutěže pro koně na nižších úrovních

Některé soutěže jsou omezené pouze pro koně na nižších úrovních. Koně na nízké úrovni jsou koně, kteří

  • získal/a méně než 20 vítězství
  • nemají dovednost přesahující 2200
  • kteří nemají žádné dovednosti s genetickým potenciálem přes 3080

Tato hodnota se přepočítává každou noc.